ІРПІНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ЕКОНОМІКИ ТА ПРАВА

Серцю властиво любити

День всіх закоханих або День святого Валентина існує вже понад півтори тисячі років. Традиція святкування прийшла до нас із Заходу. Про самого Валентина, ім’я якого носить свято, відомо зовсім небагато.

Існує прекрасна легенда про походження Дня святого Валентина. Згідно з цією легендою, Клавдій II – римський імператор, правлячий в третьому столітті нашої ери, був затятим противником шлюбних союзів, бо вони заважали його легіонерам завойовувати країни. Тому імператор видав указ, який забороняв одружуватися. Священик Валентин, всупереч указу, все-таки продовжував таємно вінчати закоханих. За це він був кинутий у в’язницю, після чого його засудили до смертної кари. Юна дочка тюремника, побачивши священика і дізнавшись його історію, полюбила його. Валентин відповів їй взаємністю. Але так як бачитися не було можливості, закохані спілкувалися за допомогою листування. 14 лютого 270 року, в день страти, священик послав своїй коханій останню любовну записку з підписом «Від Валентина».

Скільки ж прекрасних романів, оповідань та віршів присвячені цьому чарівному й неперевершеному почуттю — коханню. Воно надихало поетів та письменників ще з давніх часів. І сьогодні кохання — рушійна сила багатьох митців.

До вашої уваги 10 найкращих книжок з цікавим сюжетом та персонажами, які не залишать вас байдужими.

Отож, якщо ви шукаєте найліпші книги про кохання, пропонуємо ознайомитися з книгами, які займуть гідне місце на вашій книжковій полиці.

«Гордість і упередження», Джейн Остін

Починає наш перелік класика любовної прози — роман «Гордість та упередження». Кілька успішних екранізацій довели, що письменниці вдалося розкрити сюжет і зробити своїх персонажів «живими» та напрочуд цікавими. Містер Дарсі — забезпечений молодий чоловік, відомий своєю гордістю і навіть зверхністю. Елізабет — розумна та імпульсивна дівчина, яка росла з чотирма сестрами та не відрізнялася особливими талантами. Чи зможе вона подолати упередження до містера Дарсі і за маскою його гордості розгледіти щирість та вразливість?

«Джейн Ейр», Шарлотта Бронте

Джейн Ейр – бідна непримітна сирота. Її майбутнє виглядає безрадісним. Тітка Джейн та двоюрідний брат ненавидять її. Життя в Ловудській школі жорстоке і небезпечне. Які внутрішні сили знайде в собі Джейн Ейр, аби побороти усе це? Шукаючи незалежності, Джейн вирушає у світ сама. Чи справді містер Рочестер, її новий господар, є таким, яким хоче видаватися? Яка таємниця замкнена у кімнаті на третьому поверсі його будинку, звідки уночі лунає дивний сміх? Шукаючи любов, Джейн стикається з жахом, жорстокістю, бідністю та спокусою. Чи достатньо сильна вона для того, щоби вчинити правильно? Чи стане вона для когось чимось більшим, аніж просто бідною непримітною Джейн Ейр?

«Щоденник Бріджит Джонс», Хелен Філдінг

Іронічний, веселий та подекуди повчальний роман розповідає про жінку-катастрофу, яка методом проб та помилок намагається знайти свого єдиного. Твір буквально наскрізь просякнутий веселощами, подивом, розчаруваннями, побоюваннями, радістю та гнівом. В цьому щоденнику одкровень кожна дівчина побачить себе. Роман обрушить на вас шквал емоцій та вражень, а головна героїня буде вас вчити любити себе такою, яка ви є.

«Чуття і чуттєвість», Джейн Остін

Як ви гадаєте, що має вести вас по життю – холодний розум чи гаряче серце? Саме цим питанням і задається автор цієї книги. І якщо ви шукаєте, що почитати про любов, то зверніть свою увагу на цей твір. У цій історії Джейн Остін показує любов з різних сторін. На прикладі головних героїнь – двох сестер, автор говорить про те, що кохання та його сприйняття може бути різним. І незалежно від того, ви пристрасна чи романтична натура, вмієте ви бути розсудливою та пригнічувати свої почуття або ставите свої бажання понад усе, ви все одно заслуговуєте на любов. Більш того, письменниця відкрито говорить про те, що справжнє розуміння любові приходить абсолютно до всіх, але тільки після того, як буде подолано певний життєвий шлях та усвідомлено хибність незламних позицій.

«Великий Гетсбі», Френсіс Скотт Фіцджеральд

Цей роман привертає увагу описом проникливої, щирої трагедії, яку переживає чоловік. Автор наочно показав, що навіть дуже заможні люди можуть залишатися ніжними та трохи наївними, що їм також хочеться відчувати справжні почуття, кохати навзаєм. Проте таких чоловіків, зазвичай, оточують пустотливі жінки.

Головний герой пройшов величезний шлях, аби досягти того, що він має. Але чи зуміє він подолати свої почуття до дівчини, всередині якої порожньо?

«Подаруй мені зірку», Джоджо Мойес

США довоєнних часів. Еліс виходить заміж за галантного американця Беннета Ван Клива і їде жити до нього в Англію. Незабаром дівчина розуміє, що виїхавши з дому, вона не позбулася своїх проблем. Бажаючи щось в житті змінити, вона влаштовується працювати в незвичайній бібліотеці. Керівник цього закладу, сувора Марджері незабаром стає подругою Еліс. Разом вони доставляють книги в найвіддаленіші куточки гірських районів Кентуккі і, звичайно ж, проживають чимало цікавих подій.

«Дружина мандрівника в часу», Одрі Ніффенеггер

Фантастичний любовний роман про вічну любов та переміщення у часі. Ця історія про кохання на все життя, якій нестрашні ні різниця у віці, ні розлука, ні важкі обставини, ні страх швидкої смерті… А ще ця книга про те, як віра допомагає подолати будь-які негаразди. Автор вчить цінувати кожну мить і нагадує, що чудеса трапляються і двоє людей, яким судилося бути разом, зустрінуться незважаючи ні на що.

«Куди приводять мрії», Річард Матесон

А ви замислювалися про те, чи є життя після смерті? На сторінках цієї книги Матесон шукає відповідь на це питання. Автор намагається пояснити незрозуміле та дає вам можливість доторкнутися до невідомого. Разом із головним героєм ви опинитеся у Країні Вічного літа, де будете спостерігати за тим, як він переживає власну смерть, заспокоюється та чекає того часу, коли знову зустрінеться зі своїми рідними. А ще ця книга розповідає про те, що справжньому коханню нестрашні ніякі перепони, що воно переборе будь-які труднощі і два люблячих серця все одно будуть разом.

«Їсти, молитися, кохати», Елізабет Гілберт

Ця книга — ідеальна для топу книг про кохання, що надихає на зміни. Книга-сповідь письменниці показує, як можна знайти внутрішній баланс і любов після пережитих труднощів.

Книга – історія Елізабет, її подорожей протягом року. Італія, Індія, Балі – три країни, в яких закладена вся суть назви. Незвичайний сюжет рясніє глибоким змістом – будьте готові до незворотних змін.

Найкращі книжки про вічне кохання українською мовою:

https://worldinbooks.com.ua/liubovni-romany/\

Найкращі фільми про кохання:

https://upvote.com.ua/najkrashhi-filmy-pro-kohannya/

Книги онлайн. Любовні романи: кращі книги в жанрі:

https://booknet.ua/top/lyubovnye-romany