ІРПІНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ЕКОНОМІКИ ТА ПРАВА

Вища освіта в Європі: традиції та інновації

Французькі, німецькі, англійські, італійські та іспанські вищі навчальні заклади пропонують безпрецедентні можливості для одержання освіти і ведення наукової діяльності – незалежно від предмету дослідження. Саме тому багато студентів, вибираючи місце навчання, обирають Європу.

Котирується скрізь!

Після прийняття Болонської декларації (1999 р.) була реформована академічна структура університетів Італії, Франції, Німеччини, Данії та Іспанії. На сьогоднішній день до неї приєдналися вже 40 країн, у тому числі й Україна. Цей процес спрямований на формування в Європі єдиного освітнього простору.

Прийняття основних принципів Болонської декларації зробило навчальні заклади Європи дуже популярними серед іноземних студентів, що бажають продовжити своє навчання і здобути кваліфікацію, що визнається роботодавцями усього світу.

Мовний бар’єр давно не є перешкодою: багато університетів відкривають спеціальні підготовчі курси, де абітурієнти можуть вдосконалювати свої мовні навички, в тому числі підтягти англійську, на якій пропонується чимало навчальних програм.

Які переваги дають студентам нововведення?

По-перше, була уніфікована система наукових ступенів у галузі вищої освіти і приведені до загального стандарту відповідні документи.

По-друге, з’явилися кредити – єдині залікові одиниці для оцінки «трудомісткості» студентської роботи. Система накопичення академічних кредитів дозволяє їм навчатися в інших, переважно зарубіжних, ВНЗ. При цьому результати навчання і кількість прослуханих курсів враховуються при отриманні дипломів у рідному навчальному закладі. Все це сприяє підвищенню мобільності студентів і забезпечує високу якість освіти.

Незважаючи на прагнення до одноманітності та глибоко вкорінені традиції в галузі вищої освіти, кожна установа практикує свою викладацьку методику, у кожній країні своя специфіка навчання.

Наприклад, в Нідерландах студенти самостійно ведуть наукову роботу, у невеликих групах, тоді як у Німеччині традиційним вважається дослідження під керівництвом наукового керівника з опорою на фундаментальну теоретичну підготовку.

Ціна-якість

Для урядів багатьох європейських країн інвестиції в освіту і науку є пріоритетними, тому навчальні аудиторії та лабораторії відповідають усім вимогам студентів і викладачів. Крім того, особлива увага приділяється розвитку бізнес-освіти: в європейських школах бізнесу слухачам пропонують найпрестижніші і популярні програми МВА.

Навчання за кордоном – задоволення не з дешевих. Однак багато університетів, особливо в Німеччині, Швеції, Угорщини та Швейцарії, йдуть назустріч своїм студентам: плата за навчання для іноземців чисто символічна або відсутня зовсім.

Крім того, для учнів передбачені численні стипендіальні програми. Також у деяких ВНЗ є можливість поєднувати навчальні заняття з роботою.

Наприклад, у Франції дозвіл на підробіток можна отримати вже на другому році навчання, але він повинна складати не більше 20 годин на тиждень. Успішні студенти можуть залишитися після навчання в країні та працевлаштуватися за фахом, тим більше що держав, що намагаються створити вигідні умови для молодих іноземних фахівців, стає все більше.

Дипломи європейських ВНЗ – це не тільки свідчення високого рівня освіти випускника і гарантія якості отриманих в університеті знань та навичок. Країни, що входять до складу об’єднаної Європи, вражають своїми численними традиціями і самобутністю.

Живучи в Європі, можна не лише долучитися до її багатої культурної спадщині, але й отримати безцінний досвід спілкування з людьми різних менталітетів, національностей та віросповідань, а це необхідні умови для розвитку особистості і успішного будівництва кар’єри на міжнародному ринку праці.

 

Корисні посилання, що дозволять вам знайти допомогу, визначитися з вибором університету та отримати гранти на навчання:

Сучасна освіта в Україні і за кордоном: https://osvita.in.net/abroad

 

Найкращі університети Європи: https://www.gostudy.cz/uk/blog/rejting-evropejskih-vuzov-v-kakoj-strane-uchitsya

Список університетів та платформ, які надають для українців безкоштовне навчання за кордоном: https://nv.ua/ukr/ukraine/events/navchannya-za-kordonom-dlya-ukrajinciv-de-bezkoshtovne-navchannya-za-kordonom-dlya-bizhenciv-2023-2024-50323055.html

Корисні посилання для абітурієнтів:

  • Програма обміну https://erasmusplus.org.ua/  дозволяє знайти отримати грант на навчання. На сайті ви зможете відшукати інформацію про доступні для студентів програми. Перевага надається мотивованим студентам із досягненнями в навчанні та знанням іноземної мови.
  • Сторінка в твіттері Support to Ukrainian Higher Education and Research допомагає біженцям з України з навчанням за кордоном.
  • Studyinaustria.at – інформація про систему освіти Австрії, інструкціями для студентів та вчених з України як продовжити навчання в австрійських університетах.
  • Ресурс Chevening дозволяє вступити на 2023/2024 навчальні роки на навчання у Великобританію. Програма направлена на допомогу в отриманні стипендій для студентів, що зможуть навчатися протягом року на магістратурі.
Переклад