ІРПІНСЬКИЙ ФАХОВИЙ КОЛЕДЖ ЕКОНОМІКИ ТА ПРАВА

Практична підготовка

Практична підготовка здобувачів фахової передвищої освіти Ірпінського фахового коледжу економіки та права  є однією з форм організації освітнього процесу та обов’язкова складова освітньо-професійних програм фахової передвищої освіти, спрямована на завершення формування набутих компетентностей та отримання досвіду їх застосовування, оволодіння сучасними формами організації праці, обладнанням, пристроями і технологіями відповідно до спеціальності, ознайомлення з умовами провадження професійної діяльності.
Основні завдання:
– збір і аналіз заявок фахових циклових комісій для складання договорів на новий навчальний рік;
– розробка, удосконалення та контроль за виконанням програм практики відповідно до вимог освітньо-професійної програми з даної спеціальності;
–  контроль за своєчасним підбором баз практики здобувачами фахової передвищої освіти;
– оформлення договорів із підприємствами, організаціями й установами щодо практики здобувачів фахової передвищої освіти на новий навчальний рік;
– налагодження співпраці з підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, які можуть бути потенційними работодавцями для випускників та здобувачів фахової передвищої освіти.
Метою практичної підготовки здобувачів фахової передвищої освіти Ірпінського фахового коледжу економіки та права є формування та розвиток професійних компетентностей здобувачів фахової передвищої освіти, набуття ними вмінь застосовувати набуті теоретичні знання в професійній діяльності, набуття практичного досвіду, оволодіння сучасними методами, формами організації праці, пристроями і технологіями в галузі їх майбутньої спеціальності (спеціалізації).
Згідно з діючими навчальними планами в Коледжі здійснюються практики:
– навчальна – призначена для первинного ознайомлення здобувачів фахової передвищої освіти  з різними видами практичної діяльності стосовно обраної спеціальності й покликана сприяти формуванню в них необхідних професійних цілісних орієнтацій.
– виробнича – проводиться у формі залучення здобувачів фахової передвищої освіти до виконання певної роботи за обраною спеціальністю у відповідних установах, організаціях, підприємствах тощо для отримання досвіду застосування набутих компетентностей, використання обладнання, пристроїв і технологій відповідно до спеціальності, оволодіння сучасними формами організації праці та ознайомлення з умовами провадження професійної діяльності.
 
За період проходження практики в здобувачів фахової передвищої освіти суттєво підвищується рівень виробничого виховання, вони більш ґрунтовно засвоюють нові наукові погляди на організацію виробничих процесів, знайомляться з сучасними технологіями та обладнанням. Такі якості дозволяють швидше адаптуватися на робочому місці після закінчення коледжу.
У коледжі налагоджена чітка система організації всіх видів практики, яка сприяє планомірній адаптації здобувачів вищої освіти до професійної діяльності. 
Отже, основне завдання коледжу – підготовка здобувачів фахової передвищої освіти до практичної діяльності на виробництві. 
Підготовка до самостійної роботи включає в себе, з одного боку, озброєння основами знань, необхідними у роботі, з іншого – формування професійних умінь і навичок.
У всі часи практичні знання та навички високо цінувалися суспільством. Адже лише під час практичної роботи здобувачі фахової передвищої освіти знаходять застосування теоретичним знанням, самореалізовуються та вдосконалюються в професійному спрямуванні.
Тому в коледжі великого значення надають практичній підготовці. 
Переклад